Świecowanie uszu

Zabieg świecowania uszu przeprowadzony przez dr Svitlane Guskova

Świecowanie uszu jest bardzo pomocne w leczeniu przeziębień, chorób uszu, gardła, zapaleniu zatok, nieżycie nosa, bólach głowy, migrenach... Zabieg ten także bardzo uspokaja i relaksuje.Oczyszcza uszy z nagromadzonej, często latami woskowiny. Poddawać się mu mogą wszyscy bez wyjątku, jest całkowicie bezpieczny. Podczas spalania świecy wytwarza się ciśnienie w kanale usznym, które wyciąga osady i zanieczyszczenia. Ciśnienie powstaje w skutek tzw efektu komina i prowadzi do regulacji ciśnienia zatok. Dodatkowo leczą zioła i olejki eteryczne a ciepło powstałe w wyniku spalania stymuluje punkty energetyczne ucha.

Świecowanie jest zabiegiem bardzo starym. Stosowali je Indianie: Hopi i Cherokee, Indianie z Meksyku, popularny był w Azji. Obecnie świecowanie uszu metodą Indian Hopi jest popularne na całym świecie. Świeca stosowana do zabiegu ma kształt rurki i wykonana jest ręcznie z włókna lnianego, miodu i wosku, nasączona jest specjalnymi ziołami i olejkami eterycznymi. Świece wykonywane są według tradycyjnych indiańskich receptur.

Podczas jednego seansu świecuje się dwoje uszu. Świeca pali się w jednym uchu przeciętnie około 15 minut, jeżeli jednak w uchu znajduje się ropa spala się znacznie szybciej. Kolor proszku pozostałego po spalonej świecy dodatkowo informuje dodatkowo o stanie zdrowia pacjenta.

Aby świecowanie odniosło efekt konieczne są cztery zabiegi powtarzane co trzy dni. W stanach poważniejszych trzeba zdecydować się nawet na dziesięć wizyt.

Melissa - centrum rehabilitacji - all rights reserved ®
Page created by kostek